html> Trawa - wypasionyogrod.pl

Oferta

Czym tak naprawdę jest trawnik rolowany?


Osoby które pierwszy raz mają do czynienia z trawnikiem rolowanym muszą wiedzieć, że są one podzielone pod względem sposobu produkcji. Dzielimy je na trawniki wycinane z gruntu (tańsze), oraz trawniki produkowane na folii (droższe). Nasz trawnik produkowany jest w technologii na folii, która pozwala na zachowanie PEŁNEGO SYSTEMU KORZENIOWEGO.


Niezależnie od metody produkcji, gotowy trawnik jest następnie pocięty w pasy i zwinięty w rolkę dla ułatwienia transportu.


Na naszej plantacji skupiamy się na produkcji trawników wykorzystywanych przy budowie ogrodów i parków, a także infrastruktury drogowej - zapobieganie erozji gleby (z uwagi na bardzo mocny i zwarty system korzeniowy, dający gwarancję przyjęcia się trawnika nawet w trudnych warunkach).


Nie produkujemy trawników wycinanych z gruntu, jednakże posiadamy je w swojej ofercie (w połączeniu z usługą ułożenia na dużej powierzchni).


Jakość trawnika produkowanego na folii nie bierze się jednak znikąd. Jest to wypadkowa wielu czynników. Nasza plantacja zajmuje obszar blisko 1,5ha - niewiele w porównaniu z wielko powierzchniowymi plantacjami. Na mniejszej powierzchni łatwiej jest dopilnować jednorodności produktu i utrzymać kontrolę jakości.


Plantacje "na folii" dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom można wyposażyć w stacjonarny automatyczny system nawadniający, oraz stację pogodową, która umożliwia dostarczanie odpowiedniej ilości wody nawet kilkadziesiąt razy w ciągu jednej dobry. Ma to nieoceniony wpływ na jakość młodych siewek, a co za tym idzie, zagęszczenie młodego trawnika.


Dzięki zastosowaniu na całej powierzchni plantacji równomiernych i bardzo dokładnych spadków, nadmiar wody jest stale usuwany, co także w ogromnym stopniu wpływa na jakość darniny (wraz z systemem korzeniowym).


Tak przygotowana plantacja, w połączeniu z codzienną, minimum trzymiesięczną odpowiednią pielęgnacją oraz stosowaniem wyłącznie sprawdzonych nasion (BARENBRUG) daje nam możliwość uzyskania produktu najwyższej jakości.